از یک وکیل چه انتظاراتی میرود؟

در صورتی که در حال حاضر نسبت به وکیلتان احساس عدم رضایت دارید، این پست به شما کمک میکند که مطمئن شوید که باید وکیلتان را عوض کنید یا خیر. معمولا احساس عدم رضایت نسبت به عملکرد وکلا از یک، یا چند تا، از چهار دلیل زیر نشات میگیرد:

  • مشکل در برقراری ارتباط
  • عدم توانایی وکیل
  • مشکلات اخلاقی
  • هزینه ها.

شما حق این را دارید که از بهترین خدمات وکالت برخوردار شوید. در این مقاله، به شما خواهیم گفت که در هر یک از این زمینه ها، باید چه انتظاری از وکیلتان داشته باشید!

مشکلات برقراری ارتباط در هر نوع رابطه ای میتوانند مشکل ساز باشند، از جمله رابطه وکیل و موکل. در صورتی که ندانید پرونده شما دقیقا به چه صورتی در حال پیشرفت است، ممکن است که احساس کنید وکیل بدی دارید. برخلاف احساس شما، وکیل شما ممکن است در حال انجام دادن کار به نحو احسنت باشد. اما در عین حال این مساله اهمیت زیادی دارد که شما دقیقا بدانید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و پرونده تان در چه مرحله ای است. در غیر این صورت، استرس های شما چند برابر خواهد شد. از اولین جلسه مشاوره وکالت، وکیل شما باید بتواند به شما بگوید که:

  • چه آپشن ها و گزینه هایی پیش رو دارید
  • درباره استراتژی کار با شما صحبت کند
  • به شما یک تایم لاین کلی درباره مراحل پیش رو بدهد
  • پاسخگوی تماس های تلفنی و سوالاتتان باشد.

البته درباره گزینه آخر، در نظر داشته باشید که ممکن است وکیلتان سرش شلوغ باشد و بلافاصله نتواند سوالات شما را جواب دهد. اما در عین حال، همیشه باید کسی در دفترش حضور داشته باشد که بتواند به شما اطمینان خاطر دهد و به شما بگوید که وکیل چه زمانی در دسترس خواهد بود.

درباره توانایی وکیل، باید گفت که با این که برای بسیاری این قضیه شوکه کننده است، اما واقعا تضمینی وجود ندارد که وکیل شما کارش را به شکل درست انجام دهد. معمولا قوانین و مجازات ها مختص وکلایی هستند که کارهای غیر اخلاقی انجام میدهند؛ نه وکلایی که در کارشان خیلی خوب نیستند.

البته بخشی از این قضیه نسبی است. مثلا ممکن است که موکل در یک پرونده جنایی انتظار عفو کامل را داشته باشد، اما از نظر وکیل، تخفیف در مجازات بهترین نتیجه ممکن باشد. اما گاهی پیش می آید که وکیل، به دلایلی مثل تاخیر در تشکیل پرونده، و ارائه مدارک اشتباه باعث مشکلات متعدد و بیشتر میشود. در این صورت شما میتوانید از وکیلتان به خاطر عملکرد بد شکایت کنید، اما متاسفانه معمولا پرونده این نوع شکایت ها پرهزینه و پر دردسر هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...