چگونه وکیل مناسبی برای خود انتخاب کنیم ؟ ( قسمت سه )

از منابع معتبر برای یافتن وکیل مناسب احتمالی استفاده کنید.

در صورتی که شما با مشکلی قانونی برخورد کرده‌اید یا کلا تمایل به داشتن وکیل هستید، باید بدانید که هدفتان را نباید در هیچ حال فراموش کنید. به عنوان مثال، اگر جرمی مرتکب شده‌اید که ممکن است برای شما سابقه ایجاد کند، به کسی نیاز دارید که در زمینه قانونی متبحر و با تجربه است. راه‌های زیادی برای شروع تحقیق و یافتن وکیلی وجود دارند که به بهترین شکل نیاز شما را برطرف خواهند کرد. از اینترنت می‌توانید استفاده کنید یا این که به کتابخانه نزدیک خود سر بزنید تا به انواع منابع معتبر دسترسی پیدا کنید.

وکلا معمولا اعضای سازمان‌های تخصصی هستند. برخی شهرهای بزرگ دارای سازمان‌های دفاع از جرم‌های قانونی می‌باشند. در صورتی که این شرایط وجود دارد، با نزدیک ترین سازمان به خود تماس بگیرید. برخی از این سازمان‌ها آنلاین یافت می‌شوند و به شما خدمات ارجاعی ارائه خواهند داد.

می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا به شما وکلایی را معرفی کنند که برای شروع حاضرند مشاوره وکالت به شما ارائه داده و شما را با حیطه کاری خود آشنا سازند. در صورتی که به طور منظم از طریق شغل خود با وکلا یا سازمان‌های قانونی در ارتباط هستید، این وکیل می‌تواند به شما مطابق با نیازتان وکیل مناسبی معرفی کند. اگر دوست یا آشنایی دارید که تا به حال وکیل داشته است، می‌توانید از او پیشنهاد بگیرید که با چه کسی کار کنید، یا در صورتی که راضی نبودند، با چه کسی به هیچ عنوان کار نکنید.

مراقب باشید. توسط برنامه‌های کلاه‌برداری و روش‌های بازاریابی دارای جلوه‌های خاص یا جمله‌های خیلی وعده دهنده مورد سو استفاده قرار نگیرید. نسبت به هر وکیلی که پیشنهاد قطعی نتیجه‌ای مشخص را در پرونده‌ای قانونی به شما می‌دهد مشکوک باشید. چون تمامی این وعده ها مربوط به پیش از قرار دادگاه است و هنوز هیچ بررسی نسبت به شواهد و مدارک شما نیز صورت نگرفته است. هیچ وکیلی نباید در جلسه مشاوره وکالت خود، قول خاصی به مشتری خود بدهد تا زمانی که پرونده واقعا در مسیر اجرا قرار گیرد.

پیش از امضای قرارداد با وکیل از او بخواهید به شما نمونه‌ای از کار خود را نشان دهد.

نسبت به وکلایی که مبلغ هنگفتی از شما طالبند تا فقط از مراحل اولیه پرونده‌تان دفاع کنند و نه در دادگاه، مشکوک رفتار کنید. این وکیل باید در رابطه با نتایج احتمالی پرونده شما صادقانه رفتار کند و به هیچ عنوان نباید نتایج خاصی را تضمین کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...