چگونه وکیل مناسبی برای خود انتخاب کنیم؟(قسمت پنج)

پیش از جلسه مشاوره لیستی از سوالاتی که می‌خواهید در حین مشورت با وکیل احتمالیتان بپرسید، تهیه کنید.

این کار به شما کمک خواهد کرد که از این که تمام اطلاعات لازم را دارید، اطمینان خاطر داشته باشید. ممکن است مشاوره وکالت برای شما کاری بسیار ترسناک یا نگران کننده باشد. با از پیش تهیه کردن سوالاتتان می‌توانید بیشتر احساس آمادگی داشته باشید و احتمال این هم کمتر خواهد بود که یادتان برود سوال مهمی را مطرح کنید.

حتما در رابطه با هزینه و برنامه پرداختی با وکیل احتمالی خود صحبت کنید. همچنین می‌توانید از او در رابطه با پرونده‌های مشابه بپرسید که او روی آن‌ها کار کرده است.

باید از وکیل خود بپرسید استراتژی پیشنهادیش برای حضور در دادگاه چیست و چه برخوردی را پیشنهاد می‌کند. همچنین می‌توانید از او در رابطه با روند پرونده و مراحل آن سوال کنید.

از وکیل خود بپرسید که چه گزینه‌هایی دارید. هدف شما باید این باشد که تمامی حق انتخاب‌هایتان در مشاوره وکالت به شما واضحا توضیح داده شوند.

می‌توانید بپرسید: “چرا فکر می‌کنید وکیل مناسبی برای این پرونده می‌توانید باشید؟” جوابی که دریافت می‌کنید می‌تواند گویای تصویر خوبی از نقشه و تجربه وکیل احتمالیتان باشد.

همچنین می‌توانید بپرسید: “شما به چه سرعتی کار خود را شروع می‌کنید؟ به چه اطلاعاتی برای شروع پرونده نیاز دارید؟”

سایر اعضای تیم حقوقی خود را شناسایی کنید.

هنگام مشاوره، از وکیل در رابطه با همکارانش بپرسید. شما با این کار می‌توانید بفهمید چه کسی پرونده شما را زیر دست خواهد داشت. این از آن جهت است که بسیاری اوقات، وکلا دستیارانی دارند که به آنان کمک می‌کنند تا پرونده را بهتر و شفاف‌تر بررسی کنند.

در رابطه با دستیاران به صراحت سوال بپرسید و این سوالات را پیش از مشاوره دقیق و جزئی طراحی کنید.

در بیابید که وکیل شما چه میزان کاری را قرار است کاملا به عهده بگیرد. چه درصدی از این کار با دیگران خواهد بود و چه میزان زمانی را قرار است وکیل احتمالی صرف پرونده شما کند؟

الان همچنین زمان خوبیست که بفهمید در صورت مریضی یا در دسترس نبودن وکیلتان چه بر سر پرونده شما خواهد آمد.

اطلاعات مربوط به پرونده‌تان را با وکیل در میان بگذارید.

ببینید این وکیل مشخص چقدر با پرونده‌های مشابه با شما آشناست. از او بپرسید روشش برای مواجهه با پرونده شما چیست. در این مرحله، وکیل باید قادر باشد شفاف سازی کند که چگونه می‌خواهد به کار پرونده ادامه دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...