چگونه یک وکیل مناسب پیدا کنید؟

پیدا کردن یک وکیل خوب مهمترین بخش موفقیت در یک پرونده قانونی است. این به این معنی نیست که دسترسی به پیدا کردن یک مشاوره ی حقوقی مناسب کار سختی است. اما لازم است که خوب جستجو بکنید. اولین اولویت شما در یافتن وکیل مناسب باید این باشد که کسی را بیابید که قبلا روی پرونده ای مشابه پرونده شما کار کرده.

ابتدا باید مطمئن شوید که به چه نوع وکیلی احتیاج دارید. همیشه بهترین کار آن است که وکیلی انتخاب کنید که حوزه تخصصش متناسب با مشکل شما باشد. نمونه های عنواع مشکلات قانونی عبارتند از:

  • پرونده مالی
  • پرونده جنایی
  • پرونده ملکی
  • مشکلات خانوادگی (جدایی، طلاق، سرپرستی، …)
  • پرونده خسارت شخصی (تصادف اتومبیل، اشتباهات پزشکی، …)

شما میتوانید به صورت آنلاین به دنبال وکیل مناسب بگردید. وبسایت های متعددی وجود دارند که در آن ها افراد مختلف میتوانند نظرات خود را در رابطه با وکلایشان ثبت کنند. از طریق این وبسایت ها میتوانید وکیلی پیدا کنید که افراد بیشترین تجربه مطلوب را با آن ها داشته اند و همینطور از تخصص آن وکیل با خبر شوید.

شما میتوانید از تجربیات آشنایان خود نیز بهره بگیرید. با دوستانی مشورت کنید که سابقه داشتن وکیلی دارند. با کمی سوال و جواب ببینید که از چه نوع سرویسی استفاده کرده اند و آیا از وکیلشان راضی بوده اند یا خیر و دلیل وجود یا عدم رضایتشان چه بوده.

برای این که همه گزینه های مناسب در ذهنتان بماند، نام تمام وکلای مناسبی که در شهرتان زندگی میکنند را لیست کنید و شماره و آدرسشان را نیز در لیستتان داشته باشید. به وبسایت آن ها سر بزنید، سابقه کاری و تحصیلیشان را چک کنید و با آگاهی کامل تصمیم گیری کنید. به صورت معمول بهتر است دنبال وکیلی باشید که حداقل ۳ سال سابقه داشته باشد. شما میتوانید پروفایل لینکدین، فیسبوک و یا توییتر وکلای مورد نظرتان را بررسی کنید تا حداکثر اطلاعات ممکن را درباره نحوه کارشان کسب کنید.

در نهایت با همه وکلایی که به نظرتان مناسبند تماس بگیرید و قرار مشاوره بگذارید. بسیاری از وکلا مشاوره وکالت رایگان ارئه میدهند، اما برخی ممکن از مبلغ کمی برای این کار دریافت کنند. از این نوع جزئیات اطمینان حاصل کنید و اگر دفتری که با آن تماس میگیرید اطلاعات مناسب و کافی در اختیارتان نمیگذارد، از قرار گذاشتن با آن وکیل اجتناب کنید. در جلسه مشاوره تان، از وکیل درباره جزئیات پروندتان بپرسید. این که وکیلی بتواند با اطمینان جواب هایتان را بدهد و مردد نباشد جزئیات مهمی هستند که باید به آنها توجه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...