چگونه یک وکیل مناسب پیدا کنید؟(قسمت دو)

در جلسه مشاوره حقوقی در باره جزئیات پروندتان بپرسید و همینطور از قیمت ها مطلع شوید. ببینید که آیا قیمت ها ساعتی است یا باید وجه ثابتی پرداخت کنید؟ به علاوه، درباره این که به نتیجه رسیدن پروندتان چقدر وقت میگیرد پرس و جو کنید. به احتمال زیاد وکیل شما نمیتواند مدت زمان دقیقی را به شما بگوید ولی او باید بتواند به شما بگوید که پرونده های مشابهی که در گذشته داشته حدودا چقدر زمان بر بودند. درباره موفقیت وکیل در پرونده های مشابه بپرسید. حتی میتوانید از وکیل بخواهید که به شما اطلاعات تماس موکلان پیشین خود را بدهد. البته برای این کار، وکیل باید ابتدا اجازه موکلان پیشین خود را داشته باشد برای همین هم روند این کار ممکن است کمی طول بکشد. همینطور، ببینید که وکیل مورد نظرتان تا چه حد در دسترس است و چگونه باید با او در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

در جلسه مشاوره حقوقی حتما اطلاعات و مدارک مرتبط با پروندتان را به صورت مرتب و منظم به همراه داشته باشید. در صورت لزوم از حرف های وکیل یادداشت بردارید تا بعدا نظرات وکلای مختلف را فراموش نکنید. یادتان باشد که این شما هستید که میخواهید وکیل را برای یک کار استخدام کنید و جلسه مشاوره در واقع نوعی جلسه گزینشی و مصاحبه کاری است. در صورتی که وکیل به درستی پاسخ شما را نمیدهد و یا بی توجه است، از پذیرش وی به عنوان وکیل خود اجتناب کنید.

وکیلی را برگزینید که با او احساس راحتی دارید. جدای از سابقه کاری و دانش در زمینه قوانین، به این نکته نیز توجه داشته باشید که لازم است بتوانید با وکیل خود راحت گفت و گو کنید. در صورتی که وکیل مورد گزینش شما به شما حس راحتی و آسودگی نمیدهد و به نوعی برایتان آزاردهنده است، او را استخدام نکنید.

قیمت ها را بسنجید و ببینید که نحوه پرداخت به چه صورت است. نحوه پرداخت با توجه به وکیلی که انتخاب میکنید و نوع پرونده شما متفاوت است. مثلا، معمولا در پرونده های روابط خانوادگی (مثلا طلاق) مبلغ ثابتی از شما دربافت میشود و فرقی نمیکند که پرونده چقدر زمان بر باشد. در بسیاری از پرونده های مالی، وکلا به صورت درصدی و تنها پس از برد پرونده پول دریافت میکنند. نوع دیگری از پرداخت، پرداخت ساعتی است. بودجه خود را بسنجید و مطمئن شوید که پرداختی که قرار است انجام دهید با بودجه شما متناسب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...