چگونه وکیل ایده‌آلم را پیدا کنم؟

این مراحل را دنبال کنید تا وکیلی مناسب برای مشکل حقوقیتان پیدا کنید.

اگر مشکل حقوقی شما پیچیده است و به پول زیادی احتیاج دارد، ممکن است نخواهید کل روند را بدون داشتن وکیل انجام دهید. به هر حال، وکلا فقط دارنده‌ی اطلاعات حقوقی نیستند. وکلا کاری بسیار فعال‌تر دارند و می‌توانند توصیه‌هایی استراتژیک ارائه دهند و مهارت‌های عملی فرهیخته‌ای را برای حل مشکلات حقوقی به کار می‌برند.  به صورت ایده‌آل، شما قادر خواهید بود وکیلی را پیدا کنید که حاضر است مثل مربی به شما در اطلاع کسب کردنتان کمک کند تا حداکثر میزانی که می‌توانید را بیاموزید و تنها زمانی وکیل رسمی شما شود که ضرورتش باشد. این تصمیم تنها در جلسه مشاوره وکالت است که به کمک وکیل به آن پاسخ داده شده و میزان کمک دریافتی که شما به آن نیازمند هستید در این جلسه تعیین خواهد شد.

یافتن وکیل مناسب

پیدا کردن وکیلی که کمک موثر برای مشکل خاصی را بتواند ارائه دهد با این که عجیب به نظر می‌رسد ولی اصلا کار راحتی نیست. انتظار نداشته باشید تنها با نگاه کردن به شماره‌های داخل مجله یا خواندن یک تبلیغ وکیل مورد علاقه‌تان را بیابید. در این منابع اطلاعات کافی برای قضاوت درست شما موجود نیست و شما باید لاقل با فردی که به صورت احتمالی انتخاب می‌کنید، پیش از استخدام یک بار جلسه مشاوره وکالت داشته باشید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

کمک گرفتن از دوستان و آشنایان

راه مناسبی که می‌توانید در حین آسانی انجام دهید این است که از افراد نزدیکتان که تجربه‌ای مشابه داشته‌اند کمک بگیرید. از این افراد بپرسید وکیلشان چه کسی بوده است و نظرشان در رابطه با این افراد چیست. اگر با شش نفری که مشکل مشابه شما داشته‌اند صحبت کنید، احتمال این است که به نتایج بسیار خوبی برسید. البته این تنها معیار تصمیم‌گیری شما نباشد و به توصیه فرد دیگری صد در صد اکتفا نکنید. افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی به مدل و شخصیت وکیلشان دارند. پس تا زمانی که با وکیل احتمالی صحبت نکرده‌اید، پرونده‌تان را مورد بحث قرار نداده اید و احساس این به شما دست نداده است که کار با او راحت است، دست به استخدام این وکیل نزنید. علاوه بر این، ممکن است این که بخواهید از روی نظر شخصی در رابطه با تخصص فردی تصمیم بگیرید سخت باشد بخصوص این که گاه نیاز و خواسته شما از یک وکیل با فرد دیگری ممکن است فرق کند. پس دنبال پرونده‌های مشابه بگیردید و قرار ملاقات بگذارید. کار راحتی نیست اما در انتها ارزشش را خواهد داشت!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...