چگونه وکیل مناسبی برای خود انتخاب کنیم؟(قسمت شش)

به وکیل خود اجازه این را بدهید تا دفاع شما را هدایت کند. بسیاری از مردم فکر می‌کنند کاملا با کارکرد قانون آشنا هستند. شاید شما هم همین احساس را داشته باشید و از آن جا که این پرونده مربوط به آینده شخص شماست، باید اطلاعات زیاد و انرژی زیادی به دست کسی برسانید که قرار است روی پرونده شما صرف کند و همین باعث تجدید احساس کاذب شما می‌شود. هر چند، یادتان نرود که نظام قانونی بسیار پیچیده‌تر و ظریف‌تر از چیزیست که شما فکر می‌کنید و قطعا بدون مشاوره حقوقی با افراد متخصص نخواهید توانست اطلاعات مناسبی در این زمینه گردآوری بکنید. وکیل متخصص خیلی بهتر از شما قانون را می‌شناسد.

شما باید با استراتژی دفاعیه وکیلتان احساس راحتی داشته باشید. اما همزمان هم باید از دستور به وکیلتان که چگونه کارش را انجام دهد بپرهیزید.

یادتان نرود که قبل از استخدام وکیل، هنگام مشاوره وکالت مدارک وی را مرور کرده و از صحت آن با خبر شوید. همیشه باید فردی با مدرک معتبر و علم به روز نسبت به قانون را استخدام کرد.

راحت و صریح ارتباط ایجاد کنید. با این که احترام به روش‌های وکیلتان بسیار مهم هست، این نکته هم بسیار حائز اهمیت است که شما دو نفر با هم فضای ارتباطی خوبی ایجاد کنید. شما باید در رابطه با هر چیزی که متوجه نمی‌شوید با خیال راحت از وکیل خود بتوانید سوال بپرسید. همچنین شما باید از این مطمئن باشید که با روش‌ها و استراتژی‌های وکیلتان موافق هستید و احساس راحتی دارید.

صداقت کلید رابطه خوب می‌باشد. پس هرگز به وکیل خود دروغ نگویید.

برای این که بهترین دفاعیه ممکن را داشته باشید، وکیل شما باید تمامی حقایق را به وضوح بداند. یادتان نرود که او نسبت به شما و پرونده‌تان رازدار است و اجازه ندارد اطلاعات شما را با کسی در میان بگذارد. پس نگران حرف‌هایی که به وکیلتان می‌زنید نباشید.

حمایت احساسی دریافت کنید. ارتکاب جرم یا متهم قرار گرفتن تجربه‌ای بسیار احساسیست. احتمالا شما احساس ترس، عصبانیت یا کلافگی می‌کنید. یادتان نرود که این احساسات طبیعی هستند و حتی هر احساس دیگر که ممکن است داشته باشید هم غیرمنتظره نیستند.

شرایط خود را به دوستان و آشنایانتان توضیح دهید. به آن ها توضیح دهید که به توجه بیشتری در حین این روند نیاز دارید.

از فردی که به او اعتماد دارید بخواهید که با شما به ملاقات وکیلتان برود. این ممکن است برای شما احساس راحتی بیشتری فراهم آورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...