چگونه وکیل مناسبی برای خود انتخاب کنیم؟ ( قسمت چهار )

هزینه حدودی استخدام وکیل را در نظر بگیرید.

معمولا هزینه مشاوره وکالت به پیچیدگی برنامه شما بستگی دارد. وکلا معمولا مبلغ پرداختی را که برای پرونده تخمین می‌زنند به شما اعلام می‌کنند. وکلا برای تنظیم مبلغ مد نظر خود راه‌های مختلفی دارند. هزینه به میزان ساعتی که کار شما به طول می‌انجامد و بخش‌های مختلف پرونده شما و امثال این عوامل بستگی دارد. هزینه ساعتی یکی از کمترین و به صرفه ترین نرخ ها را دارد. تخمین این که دقیقا چقدر پرونده شما طول خواهد کشید دشوار است.

هزینه ثابت قابل پیش بینی ترین گزینه است ولی ممکن است در پرونده ها به مشتری هایی آسیب بزند که پرونده های پیچیده تری دارند. برخی از وکلا هزینه های ثابتی در نظر می گیرند که بعدا با توجه به شرایط و کم و زیاد کار تغییر می کنند و این تحولات در هزینه اعمال می شود.

وقت مشاوره حقوقی بگیرید.

وقت مشاوره وکالت بگیرید. بهترین گزینه این است که کنفرانسی رو در رو با وکیل خود داشته باشید تا ببینید آیا با او احساس راحتی دارید یا خیر. با وکیل قرار ملاقات بگذارید و تصمیم بگیرید که آیا به مهارت های او اطمینان دارید یا نه و روش مطالعه پرونده شما توسط او به دلتان می نشیند یا فرد دیگری را ترجیح می دهید؟ یادتان باشد که مشاوره معنی توافق کامل را نمی دهد. باید مشاوره با وکلای متفاوتی را برنامه ریزی کنید تا بتوانید تا به بهترین آن ها که به دلتان می نشیند دست پیدا کنید. زمانی که احساس می کنید نسبت به وکیل خود احساس خوبی ندارید، لزومی ندارد که با این وکیل به همکاری بپردازید. هیچ اشکالی ندارد که با یک وکیل به مشورت بپردازید و سپس تصمیم بگیرید او را استخدام نکنید تا پرونده تان را در دست بگیرد. بهترین رفتار خود را داشته باشید تا بتوانید وکیل را تحت تاثیر خود قرار دهید. همانطور که وکیل باید شما را به خود جذب کند، شما نیز باید به علاقمند ساختن او به پرونده تان تلاش کنید. هر دوی شما نیازمند به این همکاری هستید. در صورتی که زمان به شما اجازه دهد، با سه چهار نفر از وکلا قرار بگذارید. این به شما حق انتخاب می دهد اما همزمان زیاد از حد هم قرار نگذارید تا به مشکل گیج شدن و شک داشتن در انتخاب و وسواس فکری در این زمینه دچار نشوید. باید تعادل در این تعداد را حفظ کنید تا به مشکل نخورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...