چگونه مطمئن شویم وکیلی که استخدام کرده‌ایم مناسب می‌باشد؟

استخدام وکیل یکی از کارهای سخت در زندگی امروزه ماست. اگر کارتان را خوب انجام دهید و ملاحظات کافی را داشته باشید، می‌توانید کسی را بیابید که علاوه بر این که به او اطمینان دارید، نسبت به مهارت‌ها و توانایی‌هایش هم تردیدی ندارید. هر چند، هر چه پرونده جلوتر می‌رود ممکن است که اعتماد به نفس خود را از دست بدهید و شک کنید که آیا کار درست را کرده‌اید یا خیر یا این که بهترین وکیل ممکن را برای کار مشخصتان انتخاب کرده باشید. ارتباط داشتن و ذخیره سوابق یکی از کارهای کلیدی هستند که در جلسه مشاوره وکالت می‌توانید انجام دهید و به کمک آن مطمئن باشید که رابطه‌ای درست و سالم با وکیل مناسب خود می‌توانید بیابید.

ارزیابی وکیل پس از در میان گداشتن پرونده و روند کارتان

پس از مشاوره وکالت حتما نیازها و توقعاتتان را با وکیل در میان بگذارید. هر چند که ممکن است قبل از صحبت از پرونده صحبت‌هایی با وکیلتان داشتید و مسائلی را مطرح کردید اما با این حال حتما باید پس از بررسی پرونده نیز این ارتباط به صورت به خصوص در زمینه پرونده شما حفظ شود. شما باید به وضوج مطرح کنید که انتظار چه کاری را دارید و چند وقت یک بار تمایل به ملاقات یا شنیدن از وکیلتان را دارید و چه میزان دخالت در این پرونده توسط او برای شما مناسب است. همچنین این را نیز بدانید که ممکن است که برخی از درخواست‌های شما خیلی هم منطقی نباشند و وکیل مجبور به توضیح و اصلاح آن موارد شود و به شما کمک کند تا مرزهای بهتری بگذارید. بهتر است که از همان اول بدانید که روند پرونده‌تان به چه صورت خواهد بود.

دفترچه‌ای از پرونده‌تان و روندش برای خود نگه دارید و در آن همه چیز را ثبت کنید.

این کار لازم نیست خیلی تمیز یا خوشگل و مرتب باشد و یه دفترچه ساده هم خوب است. تمامی دفعاتی که با وکیل خود مکالمه دارید را ثبت کنید، توضیحاتش را بنویسید (مثلا در رابطه با اسناد و مدارک لازم) و هر سوالی یا دغدغه‌ای که به ذهنتان خطور می‌کند را نیز همان موقع داخل آن بنویسید. اگر با وکیلتان دچار مشکل شدید باید به سندی رجوع کنید مثل دفعاتی که ملاقات‌ها را کنسل می‌کند یا رفتارهای نامناسبش یا هر چیزی که در رابطه با این پرونده شما را آزار می‌دهد و این دفترچه منبع بسیار مناسبی برای رجوع هنگام مواجهه با این مشکلات می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...