استخدام وکیل مناسب به چه صورت است؟

امور وکالت یکی از جنبه‌های زندگی امروزه هستند. احتمال خیلی زیادی وجود دارد که شما در طی زندگی خود حداقل یک بار درگیر یکی از این پرونده‌ها شوید. چه این نتیجه تصادفی در ماشینتان باشد چه مشکلی تجاری یا حتی اتهامی جنایی، بهترین گزینه قطعا برای شما در بسیاری از این شرایط استخدام وکیل می‌باشد تا در جلسه دادگاه به شما کمک کند که کمتر خطاکار به نظر برسید. کلید موفقیت احتمالط شما انتخاب وکیل مناسب برای پرونده‌ای مشخص می‌باشد که گاهی تنها با یک مشاوره حقوقی مناسب به آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

تعیین کنید دنبال وکیلی با چه نوع تخصصی هستید.

این که یک وکیل مشغول به کار روی پرونده‌های متعددیست دلیل نمی‌شود که برای پرونده خاص شما مناسب باشد. دنبال وکیلی باشید که تمریناتی مشابه با پرونده شما داشته باشد.

گاهی بهتر است دنبال کسی بروید که قبلا با او کار کرده‌اید.

در صورتی که قبلا هم پرونده‌ای داشته‌اید و به وکیلی برخوردید که با او راحت بودید و اعتماد کردن به او کار سختی نبود دوباره به او رجوع کنید و شک نداشته باشید که با این کار یک پله جلو افتاده‌اید. حتما مجددا از او جلسه مشاوره وکالت بگیرید و هماهنگی‌ها را مجددا انجام دهید و مطمئن شوید شرایط به همان صورت بوده و فرق نکرده است.

از دوستان و آشنایانتان برای معرفی کمک بگیرید.

تقریبا تمامی افراد امروزه کسی را می‌شناسند که پرونده‌ای دادگاهی داشته باشد. اگر به کسی اعتماد دارید و او بتواند به شما وکیلی معرفی کند شک نکنید که این بسیار به نفع شما خواهد بود. مطمئن باشید که فردی که از او مشورت می‌گیرید واقعا در تماس مستفیم با این وکیل بوده است و تنها تعریف از این وکیل را نشنیده باشد. اگر این معرفی از طریق شخص سومی بوده و دوست یا آشنای معتمد شما تنها واسطه این معرفی است، حتما شخص سوم را پیدا کرده و مستقیما با خود او در رابطه با تجربه‌اش و ارتباطش با پرونده خودتان مشورت کنید.

با سازمان‌های اداری مشورت کنید.

اگر پرونده شما مربوط به یک تجارت یا مشکل تبلیغاتی می‌باشد، حتما این فرصت را از دست ندهید که به سازمان یا شرکتی رجوع کنید و در مورد تجربه مشابهش سوال کنید. بدون شک بعد از دیدار با چند شرکت کسی را پیدا خواهید کرد که تجربه خوبی داشته و بتواند شما را راهنمایی کند تا وکیل مناسبی را پیدا کنید و وکیل خود را به شما معرفی خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...