یک وکیل خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای انتخاب وکیل مناسب یکی از بهترین معیارها ویژگی‌هاییست که فرد در همان صحبت اول تا حدی بروز می‌دهد. جلسه مشاوره وکالت به شما کمک می‌کند که از این ویژگی‌ها تا حدی آشنا شوید. اما این ویژگی‌ها چه چیزهایی هستند و ما باید هنگام ملاقات با وکیل به چه ابعاد شخصیتی توجه کنیم؟

توجه به مراجعه کننده

ادب و تخصص هر دو ویژگی‌های مهمی از یک وکیل خوبی هستند که می‌داند با مراجعه کننده‌اش چگونه رفتار کند. توجه به مراجعه کننده و نیازهایش باید دغدغه اصلی وکیل باشد. یک وکیل خوب باید به این که مراجعه کننده تنها فردیست که با او قرار است کار کند و درآمد و کارش را تامین کند آگاه باشد و در نتیجه نهایت احترام و خلوص نیت را به کار گیرد و در نتیجه نگاهی از بالا به پایین به مراجعه کننده نداشته باشد.

درک کار مراجعه کننده

فهم و بررسی کاری که مراجعه کننده دارد به وکیل کمک می‌کند تا عملیات منطبق انجام دهد و از منابع مناسب و مطابق با خواسته شما استفاده کند.

مدیریت خوب

در جلسه مشاوره وکالت می‌توانید به راحتی با دقت به نحوه صحبت وکیل به این ویژگی پی ببرید. شاید در یک کار کوچک میزان نیاز به این مهارت به چشم نخورد اما این ویژگیست که همیشه در هر گونه پرونده‌ای به داد شما خواهد رسید و بهتر است فارغ از تامین خواسته برای انتخاب وکیل مناسب حتما به این مورد توجه داشته باشید تا در صورت بزرگ شدن مشکل یا داشتن مشکل قانونی بعد از این به مشکل نخورده و وکیل خوبی را برای خود نگه داشته باشید. در کارهای بزرگتر و مهم‌تر مدیریت کلیدی‌ترین و مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند.

تعادل احساسی

به جز اخلاقیات و تخصص، وکیل خوب باید دارای ویژگی تعادل احساسی باشد. این از آن جهت است که در صورت دفاع در برابر قانون این وکیل باید بتواند اتفاقات مختلف در رابطه با موکلش را به توضیحات و توجیهات منطقی‌ترش ربط دهد. این ویژگی خیلی مهم است و در کل به پرونده شما بسیار کمک خواهد کرد.

نظموکیل خوب وکیلیست که از نظم بالایی برخواردار است. از نظر ذهنی نیز علاوه بر تمیزی و نظم بیرونی این فرد باید ذهنی مرتب داشته باشد که قادر به تشخیص و ربط دادن اتفاق اصلی، موضوع پرونده و مدارک و پرونده‌ها باشد و علاوه بر این در اصل هم چیزی را در بی‌نظمی دفترش گم نکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...