خصوصیات یک وکیل خوب

چه عواملی تعیین کننده خوب بودن یک وکیل هستند؟ هوش، مهارت ارتباط با مردم یا نگارش خوب؟ البته، هر کسی قدری انگیزه و هوش و تجربه باید داشته باشد تا به این درجه رسیده باشد. اما واقعیات این است که خصوصیاتی که یک وکیل خوب را به یک وکیل عالی تبدیل می‌کنند ممکن است خیلی با چیزی که شما فکر می‌کنید فرق کنند. این نشانه‌ها را در جلسه مشاوره وکالت در وکیل احتمالی خود جست و جو کنید و پیش از استخدام مطمئن شوید که دارایشان می‌باشد.

درک متقابل داشتن

درک و دلسوزی واکنشی احساسیت که در آن فردی مشکل دیگری را کامل حس کرده و عمیقا و از ته دل می‌خواهد به حل شدن مشکلش کمک کند. این بخشی از کاریست که وکلا انجام می‌دهند. درک متقابل چیزیست که باید بین دو فرد ایجاد شود تا بشود گفت این وکیل دارای مهارت اجتماعی خوبی می‌باشد.

شنونده خوب بودن

مهارات ارتباطی موثر برای وکیل خوبی بودن بسیار ضروری هستند. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های ارتباطات گوش دادن است. قطعا نحوه بیان و مضمون بیان شما در جلسه مشاوره وکالت مهم هستند. اما تنها زمانی کار پیش می‌رود که طرف مقابل شما پیش از هر چیز گوش کند. تمام جوانب کار شما با گوش دادن وکیلتان است که به سرانجام می‌رسد و بدون آن همیشه در یک نقطه درجا خواهید زد.

استفامت، نه خشونت

درست نیست که ما تصور کنیم وکیلی خوب مترادف با وکیلی خشن می‌باشد. در ازا این استقامت و صراحت وکیل است که اصل می‌باشد. این دست وکلا نظرات خود را به وضوح بیان می‌کنند و صدای خود را همزمان با رعایت احترام دیگران به گوش می‌رسانند در حالی که وکلای خشن‌تر به نظرات دیگران حمله می‌کنند یا نادیده می‌گیرند.

خلاقیت

وکیل باید خلاق باشد تا راه حل‌های واقعی به موکلش ارائه کند. هر مشکلی منحصر به فرد است و در نتیجه با هر موکلی باید متفاوت رفتار شود و هر راه حلی با دقت طراحی شود. وکیل خوب وکیلیست که خارج از چهارچوب فکر می‌کند. کلید خلاقیت در این راه حل هم گوش دادن به حرف موکل با درک متقابل و دلسوزیست که باعث درک نیازهای شما می‌شود.

تلاش

موفقیت با تلاش کسب می‌شود. وکیل شما باید دائما در حال تلاش و جلو بردن کارهایش باشد. یک وکیل خوب می‌داند کی باید استراحت کند و دوباره از نو برگردد و پرونده‌ای را که گیر کرده بود با انرژی بیشتر دنبال کرده و برای آن بجنگد.پس بروید و دنبال وکیلی با این خصوصیات بگردید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...