چگونه یک وکیل شویم ؟

مارک وبر ، معاون خدمات شغلی در دانشکده ی حقوق دانشگاه هاروارد ، توصیه می کند که دانشجویان آینده نگر از خودشان در مورد این که چرا می خواهند به دانشکده  ی حقوق بروند سوال کنند .

ایشان می گویند :

حضور در دانشکده ی حقوق ، به هزینه ی قابل توجهی از زمان و منابع نیاز دارد ؛ بنابراین شما باید از خودتان سوال کنید اهدافتان چه چیز هایی است و چرا در آن جا قرار دارید ؟ باید از این موضوع صرف نظر کنید که می خواهید حقوق بخوانید تا شغلی داشته باشید و درآمد کسب کنید .

وبر همچنین پیشنهاد می کند در مورد این شغل در کتاب های مختلف مطالعه کنید . برای مثال می توان به کتاب ” شما با مدرک حقوق چه کار هایی می توانید انجام دهید ؟ ” از دبورا آرون اشاره کرد .

یکی دیگر از کتاب هایی که در این حوزه می توانیم به شما معرفی کنیم ، ” راهنمای رسمی برای تخصص های حقوقی” اثری از لیزا آبرامز است .

وبر می گوید :

هر چقدر شما اطلاعات داشته باشید ، تصمیمات بهتری را می توانید برای خودتان بگیرید .

یک وکیل آینده نگر همان طور که به مدرک دکترای حقوق از دانشکده ی حقوق نیاز دارد ، به یک مدرک کارشناسی نیز نیاز خواهد داشت .

به منظور آماده شدن برای رفتن به دانشکده ی حقوق ، دانشجویان باید بهترین نمرات را تا جای ممکن در دوره ی کارشناسی خود کسب کنند .

آن ها همچنین باید برای آزمون پذیرش دانشکده ی حقوق نیز به خوبی مطالعه کنند .

وبر می گوید :

رفتن به یک دانشکده ی خوب فقط نیمی از راه رسیدن به یک شغل مناسب است .نیم دیگر آن تلاش و مطالعه ی عالی در دانشکده ی حقوق ، تحقیق و ارزیابی انتخاب هایتان و توسعه ی شبکه ای حرفه ای برای خودتان است .

پس از دریافت مدرک ، دانشجویان حقوق باید در امتحان وکالت شرکت کنند . این امتحان از کشوری به کشور دیگر تفاوت می کند .

امتحان در بعضی کشور ها از استانی به استان دیگر نیز تفاوت می کند اما معمولا شامل یک آزمون کتبی است که به دانش کلی اصول حقوق و همچنین قوانین آن کشور یا استان و معیار های اخلاقی می پردازد .

وکلا همچنین تشویق می شوند که به کارآموزی در شرکت ها ، بخش های دولتی و حتی پرونده ها مشغول شوند ؛ بنابراین آن ها می توانند شبکه ی حرفه ای خود را تشکیل دهند .

گلن فانک ، بازپرس بخش قضایی نشویل در تنسی پیشنهاد می کند دانشجویان تابستان بین سال دوم و سوم دانشکده ی حقوق خود را به کارآموزی در یک دفاع عمومی یا دفاتر وکالت بپردازند .

با نظارت یک وکیل ، دانشجویان حقوق می توانند تجربه ی واقعی دادگاه را حس کنند . این کار باعث می شود آن ها این ایده را می دهد که آن ها چه کار حقوقی را در آینده پس از دریافت این مدرک می خواهند انجام دهند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...