چرا وکیل شویم ؟ ( قسمت دو )

فرصتی برای کمک به دیگران

وکلا در جایگاه منحصر به فردی هستند که می توانند به اشخاص ، گروه ها و سازمان ها کمک کنند تا مشکلات قانونی خود را حل کنند و منافع عمومی را پیش می برند .

وکیل های منافع عمومی با استفاده از دلایل قانونی و منطقی ، منافع جامعه را حفظ می کنند و به آن هایی که نیاز به کمک حقوقی دارند و نمی توانند وکیل استخدام کنند ، کمک می کنند .

وکلایی که به طور شخصی کار می کنند اغلب اوقات کار های تبلیغاتی انجام می دهند تا به افراد کم درآمد و افراد تحت حمایت کمک کنند ؛ برای مثال می توان به سالمندان ، قربانیان سوء استفاده ی خانگی و کودکان اشاره کرد .

در حقیقت ، بسیاری از کانون های وکلا نیازمند وکیلی هستند که در طی یک سال ، تعداد ساعات مشخصی را برای انجام این گونه کار های حمایتی و تبلیغاتی صرف کنند .

چالش فکری

کار کردن به عنوان یک وکیل یکی از با ارزش ترین شغل هایی است که در سطح این کره ی خاکی وجود دارد .

از کمک کردن گرفته تا ثبت یک علامت تجاری یا تدوین یک استراتژی آزمایشی تا تشکیل یکپارچه سازی یک سیستم چند میلیون دلاری ، همه و همه کار هایی هستند که وکلا می توانند انجام دهند .

وکلا حلال مشکلات هستند ، تحقیق و بررسی می کنند و متفکران مبتکری هستند که عقل و فکر آن ها برای موفق شدن در زمینه ی شغلی بسیار حائز اهمیت است .

حوزه های محتلف اجرایی

تقسیم بندی حوزه های قضایی به شدت افزایش یافته است و داشتن تخصص های متفاوت باعث شده است که زیر تخصص های بیشتری در زمینه های حقوقی و وکالت ایجاد شود .

وکلا می توانند در یک یا چند حوزه تخصص داشته باشند که از کار های بسیار ساده مثل قانون استخدام ، قانون سلب حق اقامه دعوی و دادخواست مدنی شروع می شود و تا تخصص هایی مثل قانون سبز یا قانون مالکیت معنوی ادامه پیدا می کند .

در قسمت های بعدی دلایل بیشتری را برای این که چرا وکیل شویم توضیح خواهیم داد تا بتوانید راه درست را برای زندگی خود انتخاب کنید .

شاید اصلا شما برای وکالت ساخته نشده باشید .

برای این کار می توانید مطلب ویژگی های یک وکیل خوب را مورد مطالعه قرار دهید .

از این که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید و این مطلب از مهدی مظفری را مطالعه کردید کمال تشکر را داریم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...