ویژگی های یک وکیل خوب

اگر قرار بر این باشد که بخواهید یک وکیل خوب شوید ، باید ویژگی هایی که در ادامه می گوییم را حتما داشته باشید .

ویژگی هایی که شما برای داشتن دوره ی اشتغال ایده آل نیاز دارید ، مواردی هستند که شما می توانید روی آن ها کار کنید و در طی زمان تقویتشان کنید .

همان طور که همه می گویند :

تمرین همه چیز را درست می کند و بهترین نتیجه را ایجاد می کند .

در این بخش چند مورد از این ویژگی ها را برای وکالت بیان می کنیم تا آن ها در نظر بگیرید و رویشان کار کنید تا بتوانید در نهایت به یک وکیل خوب تبدیل شوید .

۱) مهارت های ارتباطی خوب

وکلا در هنگام سخن گفتن باید شمرده شمرده سخنان خود را بیان کنند ، مهارت نوشتن خوبی داشته باشند و بتوانند شنونده ی خوبی نیز باشند .

مهارت های عمومی سخن گفتن به صورت خوب یکی از موارد ضروری است تا بتوانید به صورت متقاعد کننده در دادگاه در مقابل قاضی و هیئت ژوری به بحث بپردازید .

بر قرار کردن ارتباط و مهارت های صحبت می تواند طی درس خواندن شما تقویت شوند . می توانید این کار را با حاضر شدن در فعالیت هایی مثل دادخواهی کردن و عمومی صحبت کردن انجام دهید .

همچنین وکلا باید بتوانند به صورت شفاف ، متقاعد کننده و مختصر بنویسند ؛ زیرا آن ها باید انواع اسناد حقوقی را آماده کنند و در پرونده های متفاوت از آن ها استفاده کنند .

اما این موضوع فقط مربوط به طرح و تجسم نیست . برای این که یک وکیل خوب بتواند بررسی کند که مشتری چه چیز هایی نیاز دارد و باید چه حرف هایی را در دادگاه بزند ، باید شنونده ی خوبی باشد و مهارت های شنیداری خود را تقویت کند .

۲) داوری

مهارت به دست آوردن نتیجه گیری و گمان های منطقی و با دلیل از اطلاعات مختصر و محدود یک مهارت ضروری برای وکیل است .

همچنین شما باید بتوانید این داوری ها را به صورت انتقادی نیز در نظر بگیرید تا بتوانید زمینه های ضعف طرف مقابل در استدلال خود را پیش بینی کنید و به عنوان نقطه ی تقویت شده ی خود علیه طرف مقابل استفاده کنید .

به طور مشابه ، شما باید بتوانید نقاط ضعف را در استدلال طرف مقابل پیدا کنید . قاطعیت یکی از عنصر هایی است که در قضاوت تاثیر می گذارد .

بسیاری از قاطعیت ها وجود دارد که باعث می شود پرونده سریع تر به نتیجه برسد و زمان زیادی را روی صندلی های دادگاه صرف نکنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...