مراحل استخدام وکیل استارتاپ

همان طور که در قسمت قبلی گفتیم ، در حالی که درک ذهنیت قانونی یکی از موضوعات بسیار مهم است ، یک کارآفرین باید بداند چه نقشی دارد :

  • شما متخصص نیاز های کسب و کار خود هستید ، نه وکیل !
  • شما تنها کسی هستید که می توانید کار کنید و معاملات قانونی انجام دهید ، نه وکیلتان !
  • شما کسی هستید که می توانید به صورت نامحدود تصمیم گیری کنید . وکیل در کنار شما است که فقط به شما پیشنهاد ارائه دهد . گاهی اوقات بهترین تصمیمی که برای یک کسب و کار می توان گرفت این است که بر خلاف مشاوره های حقوقی رفتار کنید .

در زیر می خواهیم پنج نکته برای شما بیان کنیم تا مشاوره ی حقوقی خود را بهتر مدیریت کنید :

یک وکیل عملگرا پیدا کنید

استخدام یک وکیل ، شاید کسی که قبلا در استارتاپ کار کرده باشد و جهت گیری شغلی مشابه دارد می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد .

شما به وکیلی نیاز خواهید داشت که بداند معنی برد یعنی پیشرفت و تکامل شرکت شما ، نه این که فقط در پرونده های حقوقی موفق شوید .

برای مثال ، وکیلی که در مورد یک قرارداد بین یک استارتاپ و گوگل مذاکره می کند باید بداند که اصلی ترین چیزی که مهم است این است که این معامله انجام شود .

اگر گوگل ضرورت می بیند که غذامت در قرارداد ذکر شود ، نمی توان زیاد روی آن پافشاری کرد ؛ زیرا این شرکت بسیار بزرگ است و نمی توان خیلی با آن مخالفت کرد .

بعید است که بتوانید بدون داشتن چنین بند هایی پیش بروید .

بنابراین ، بهتر است تلاش کنید زمان خود را روی کار هایی بگذارید که باعث شوند خطرات ناشی از پرداخت غذامت به حداقل برسند یا خنثی شوند .

این مسئله ممکن است مربوط به مسائل رفتاری ، سرپوش گذاشتن روی مسائل مالی برای پایین آمدن غرامت و پرداخت بیمه برای پوشش هزینه ها باشد .

شفاف سازی اولویت ها

اگر شما می خواهید این هفته یک قرارداد امضا کنید تا تعهدات حقوق و دستمزد مشخص شود ، وکیل شما باید در این مورد اطلاعات خوبی داشته باشد .

به همین ترتیب ، اگر نیاز باشد که پیش پرداختی داشته باشید یا برنامه ای برای درآمد خالص داشته باشید بهتر است که وکیلتان را در جریان بگذارید .

مدیران هدفمند اولویت های خود را مشخص می کنند و می دانند چه معاملات بالقوه ای را می خواهند در آینده انجام دهند .

امیدواریم که این مطلب از مهدی مظفری مورد علاقه ی شما باشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...